Aktualności
Ojcowie z synami złożyli kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II w 16. rocznicę śmierci. Męski Różaniec w Przemyślu
Kwietniowy Męski Róażniec w Przemyślu był okazją, by uczcić 16 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, która przypadała 2 kwietnia. Z tej okazji mężczyźni i ich synowie zapalili znicze i złożyli kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II, niestrudzonego obrońcy życia każdego dziecka poczętego, papieża rodzin. Następnie zgromadzeni pod pomnikiem ojcowie i synowie odmówili modlitwę i odśpiewali ulubiona pieśń Ojca Świętego - „Barkę”.
W Wielką Sobotę, ale także pierwsza sobotę kwietnia, jak co miesiąc, w Sanktuarium oo. Franciszkanów w Przemyślu, na czele z ks. bpm Stanisławem Jamrozkiem i o. Edwrdem Staniukiewiczem, spotkali się mężczyźni na Męskim Różańcu w Przemyślu, by wynagradzać Niepokalanemu Sercu Matki Bożej bluźnierstwa, modlić się na różańcu, adorować Pana Jezusa złożonego w grobie, oraz uczcić wilekiego Polaka św. Jana Pawła II.
Intencją główną nabożeństwa była jedna z próśb fatimskich:
WYNAGRADZANO NIEPOKALANEMU SERCU MATKI BOŻEJ BLUŹNIERSTWA TYCH, KTÓRZY STARAJĄ SIĘ OTWARCIE ZASZCZEPIĆ W SERCACH DZIECI OBOJĘTNOSĆ, WZGARDĘ I NIENAWIŚĆ DO NIEJ.
Już dziś zapraszamy na kolejny Męski Różaniec, który odbędzie się 1 maja, będzie to również druga rocznica, jak powstał Męski Różaniec w Przemyślu, który gromadzi na wspólnej modlitwie setki mężczyzn kochających Matkę Bożą i wynagradzających Jej Niepokalanemu Sercu bluźnierstwa, według nabożeństwa pierwszosobotniego. Jeśli pozwolą warunki, w tym też dniu planujemy Pieszą Archidiecezjalna Męska Pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, w dziękczynieniu za dzieło Męskiego Różańca w Przemyślu.
Bóg zapłać drodzy ojcowie, za budujące świadectwo wiary, którą przekazujecie swoim dzieciom, za wasz przykład, który jest w stanie pociągnąć młode pokolenia do wyższych wartości, takich jak: BÓG HONOR I OJCZYZNA, Jeżeli dziś, podczas ujawniającego się kryzysu wartości, kryzysu wiary, w wielu środowiskach, Wy drodzy mężczyźni nie boicie się odważnie trwać, przyznawać się do Chrystusa, to jest nadzieja dla tego Narodu. Nadzieja, która pozwala wierzyć, że w społeczeństwie duch miłości do Boga i Ojczyzny nie upadnie, nie zostanie zepchnięty na dalszy plan, że nasze świętości, szanowane i czczone przez naszych ojców, będą szanowane nadal, nie będą nigdy zapomniane.
Podczas coraz śmielszych ataków na chrześcijaństwo, na ludzi wierzących, na życie ludzkie, na wartości w przestrzeni publicznej, katolicy nie mogą chować się w domach, po kątach, zamykać się w kościołach, bo tego właśnie chciano podczas komunistycznego reżimu w Polsce, aby się nie wychylać z kościołów, i tego chcą teraz środowiska lewicowe i liberalne, uczynić z wiary sterowalną karykaturę, wyrugać ją z przestrzeni publicznej, w konsekwencji ze świadomości młodego pokolenia, aby zaprowadzić swoje neopogańskie wizje, nowy społeczny porządek, bez Boga.
Teraz jest czas świadectwa, przyznania się do Chrystusa. To jest czas mężnego wyznawania wiary i dawania świadectwa młodym pokoleniom, dawania świadectwa tam, gdzie go brakuje.
Trzeba pamiętać, ze publiczne zniewagi, profanacje obrażanie katolickich świętości wymaga także publicznego zadośćuczynienia.
"By była bardziej znana i miłowana..."
Dariusz Lasek